PYTHON

język
programowania
dla nastolatków

Proponujemy dwie ścieżki nauki programowania w języku Python. Ścieżki te odpowiadają posiadanym przez Ciebie umiejętnościom. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem zacznij od ścieżki pierwszej i w naturalny sposób przejdź do ścieżki drugiej.

Pierwsza ścieżka, to ścieżka dla początkujących. W oparciu o książkę "Koduj w Pythonie - tworzymy grę przygodową" napiszemy ciekawą, pełną grafiki, dźwięków i muzyki grę. Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne zasoby do stworzenia gry. W kolejnych krokach dowiesz się jak zainstalować program, w którym będziesz pisał i uruchamiał kod gry. Możesz pobrać kod programu odpowiadający kolejnym rozdziałom, wszystkie potrzebne pliki graficzne oraz dźwiękowe.

Druga ścieżka, to ścieżka dla bardziej zaawansowanych, w której dodajemy kontroler - PAD - czyli, urządzenie zewnętrzne. PAD oczywiście pozwoli Ci sterować bohaterem gry, ale dzięki specjalnie przygotowanym bibliotekom programistycznym możesz także go oprogramować! Dzięki temu, że możesz dołożyć do niego wiele czujników zewnętrzynych, programowanie stanie się jeszcze większą frajdą! PAD jest również świetnym narzędziem do wykorzystania w pracowniach komputerowych.